13 травня Кабінет Міністрів України затвердив перспективний план формування територій громад Чернігівської області.
«Таким чином, станом на сьогодні маємо затвердженими перспективні плани вже 17 областей, де громади створені за принципом спроможності, що, насамперед, відповідає інтересам місцевого самоврядування та їх мешканців», – прокоментував прийняття розпоряджень Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
Як повідомили в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації, Перспективним планом формування територій громад Чернігівської області передбачається утворення на Чернігівщині 57 ОТГ. Тобто буде повністю змінено адміністративно-територіальний устрій – замість 22 нині діючих районів територія області буде стовідсотково покрита об’єднаними територіальними громадами. Всі послуги – адміністративні, соціальні, медичні – передаються на рівень громад.
Головна умова створення та функціонування ОТГ – фінансова спроможність та здатність забезпечити надання якісних послуг своїм жителям.
При затвердженні конфігурацій ОТГ були опрацьовані зауваження та пропозиції громад, а також експертів з децентралізації. Зокрема, для цього в облдержадміністрації було проведено ряд консультації з представниками органів місцевого самоврядування, депутатами місцевих рад різних рівнів.
Нагадаємо, наразі на майже 66% території області діють 50 ОТГ. 376 місцевих рад із 569 вже скористались правом на добровільне об’єднання.
Свою позицію щодо затвердженого перспективного плану також висловив і Віталій Безгін, народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування:
– Загалом вважаю, що Чернігівська ОДА провела дуже непогану роботу. Затвердження будь-якого перспективного плану – це досить складний процес, де неможливо уникнути конфліктів, але треба їх мінімізувати. В Чернігівській області це вдалося. На мою суб'єктивну думку, завдяки координації з міністерством, комітетом і фаховій роботі керівництва ОДА.
Віталій Безгін висловив думку, що прийняття перспективного плану призведе до того, що після місцевих виборів усі будуть жити в громадах, з більшими ресурсами, повноваженнями, але і з більшою відповідальністю.
Додамо, що 13 травня Кабмін також затвердив перспективні плани формування територій громад Волинської, Закарпатської, Кіровоградської, Полтавської.
Згідно з розпорядженнями, у Волинській області передбачено 53 спроможні (об’єднані) територіальні громади, у Закарпатській – 64, у Кіровоградській – 48, у Полтавській – 61, у Чернігівській, нагадаємо, – 57. Плани охоплюють 100% територій областей.
Перспективні плани розроблено спільними зусиллями обласних державних адміністрацій, Мінрегіону, органів місцевого самоврядування, профільних асоціацій, народних депутатів і експертів. Вони відповідають критеріям Методики формування спроможних територіальних громад та положенням Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».